• ohsas
  • iso 14001
  • iso 90011

PTFE Conta ve Kullanım Alanları

2008 yılında kurulan Ege Conta, iş alanlarını çoğaltarak ve sektördeki yerini genişleterek büyümeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana Hidrolik Pnömatik Sızdırmazlık elemanları pazarında müşterilerinin ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılamayı ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmayı hedef haline getirmiş olan Ege Conta, müşterileriyle yaptığı sözleşmelere her zaman sadık kalır ve müşteri memnuniyetini her şeyden önde tutar.

Conta, sızdırmazlık gereken iki yüzey arasında kullanılan parçadır. Otomotiv, uçak, gemi, petrol sanayi, yüksek basınçlı buhar tesisleri ve sıvı-gaz nakil tesisleri gibi birçok alanda conta kullanılmaktadır.

Teflon ise, politetrafloroetilen (PTFE) polimerin ticari adıdır. PTFE malzemeler, geniş sıcaklık ve frekans aralığında mükemmel dielektrik performansa sahiptir. Teflonu, 1938’de Du Pont firmasından Roy J. Plunkett keşfetmiş ve 1946’da teflon ticari olarak piyasaya sürülmüştür. Flor atomlarıyla doymuş, uzun ve düz karbon zincirinden oluşan moleküler yapı, atomlar arasındaki kuvvetli bağlar sebebiyle oldukça inert özelliklere sahiptir. Isıya, kimyevi maddelere, neme, elektrik atlamasına, sürtünmeye dayanıklı olan Teflon, zamk gibi özel yapıştırıcı maddeler dışında hiçbir maddeye yapışmaz. Sürtünme katsayısı bütün katı cisimlerden küçüktür.

Temel olarak PTFE en kararlı malzemelerden biridir. 260°C ye kadar PTFE’nin fiziksel ve moleküler özellikleri değişmez.

Pompa ve kompresör flanşları, menhol kapakları, cam ve seramik bağlantılar, cam takviyeli plastik ekipman ve boru bağlantıları, büyük çaplı flanşlar, bozulmuş ve pürüzlü yüzeyler, beton kapaklar, duman kanalları ve düşük sıkıştırma kuvveti gerektiren bağlantılarda PTFE güvenle kullanılabilmektedir.

Problemlere karşı hemen çözüm üretmeyi ilke edinen Ege Conta, alanında uzman ekibi ile çözüm ortağınız olmaya hazır. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.